هر چیزی که نیاز دارید درباره پرواز و هواپیما بدانید - قسمت پنجم
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
هر چیزی که نیاز دارید درباره پرواز و هواپیما بدانید - قسمت پنجم
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلیعجایب گردشگریهر چیزی که نیاز دارید درباره پرواز و هواپیما بدانید - قسمت پنجم

درود هم میهنان گرامی، با عرض ادب و احترام به اطلاع میرسانیم تلاش اعضای اين انجمن در راستای گسترش ورزش در جامعه و تقویت فرهنگ گردشگری در کشور عزیزمان ایران میباشد و بدينوسيله از تمام منابع، سایت ها، وبلاگ ها، اشخاص حقيقی و حقوقی كه موضوعات و مطالب شان توسط اعضا منتشر میگردد سپاسگذاریم.
تعداد بازدید : 255
نویسنده پیام
zahrabb آفلاین


ارسال‌ها : 136
عضويت : 5 /4 /1395
تشکر ها: 49
تشکر شده : 8
هر چیزی که نیاز دارید درباره پرواز و هواپیما بدانید - قسمت پنجم

99 واقعیت که لازم دارید تا پرواز و هواپیماها را بشناسید!

81. طولانی ترین پرواز مستقیم بین دوحه و آوکلند نیوزیلند است. مسافت پروازی 14.544 کیلومتر و مسافت زمانی آن 17 ساعت و 30 دقیقه می باشد.

82. گول لبخندهای همیشگی خدمه پرواز رو نخورید! آنها هم کمک های اولیه بلد هستند و هم آموزش زرمی و دفاع شخصی دیدند!!

83. اگر چه آنها می گویند که دوستدار حیوان خانگی هستند، اما بیشتر خطوط هوایی اهمیتی برای حیوان خانگی شما از اولین لحظه تا آخرین لحظه نمی شوند. بدترین لحظه ها، زمان بارگیری و تخلیه به علت نویز غیر قابل تحمل، انتظار در باند است. شرکت های آژانس هواپیمایی یا آژانس مسافرتی حیوان دوست دارای روش های ویژه ای برای بارگیری و تخلیه حیوانات می باشند.

84. چای و قهوه با آب داخل هواپیما ساخته شده است و از آب های بطری استفاده نمی شود. بسیاری از کنترل ها نشان داده اند که این آب ها واقعا آب آشامیدنی نیست.

85. از قیمت بلیط هواپیما که شما می پردازید، 0.8% تا 1.5% آن سود خالص شرکت هواپیمایی می باشد و بزرگترین سهم آن یعنی 28% بابت تامین سوخت هواپیما صرف می شود.

86. اگر فلاپ ها پس از فرود به طور کامل باز شدند، این به این معنی است که خلبان یک سیگنال را به برج کنترل ارسال می کند که چیزی خارج از برنامه در هواپیما در حال اتفاق است. اگر شما در هواپیما هستید، و همچین چیزی را دیدید، آماده باشید!

87. در هر 7 پروازی که با هواپیما در دنیا انجام می شود، یک تابوت با یک فرد مرده در داخل قسمت بار هواپیما می باشد. چینی ها و ژاپنی هایی که در خارج از کشور خودشون فوت می کنند، رکورد دار این بخش هستند و بدن آنها برای مراسم به کشورشان باز می گردد.

88. هنگام فرود و یا برخاستن، به دلايل امنيتي، تمام وسايل الكترونيكي باید در جای مطمئنی گذاشته شوند و حتما غیر فعال باشد. هیچ کس نمی خواهد که در صورت اتفاق افتادن حادثه تلفن ها و تبلت ها مثل موشک های کوچک در همه جای هواپیما به پرواز دربیان. علاوه بر این، چندین خلبان شکایت کرده اند که استفاده از دستگاه های الکترونیکی (به ویژه iPads ها) به طور مستقیم بر اتصالات تاثیر می گذارد و در برخی موارد نتوانستند صدای برج کنترل را واضح بشنوند.

89. Check-in آنلاین و اینترنتی برای اولین بار در سال 1999 توسط خطوط هوایی آلاسکا معرفی شد و امروره تفریبا همه ی آژانس های هواپیمایی یا آژانس مسافرتی این تکنیک را دارند.

90. خطوط هوایی در سیستم 7 ستارهای، رتبه بندی می شوند. حتی 80% از آنها با 6 یا 7 ستاره، رتبه بندی شده اند.

91. نا امن ترین شرکت های هواپیمایی در جهان، Air Bagan، ایرلاین Lao، FastJet Tanzania، ایرلاین Iraqi، ایرلاین Yeti، ایرلاین Nauru، ایرلاین Moldavian و 35 شرکت دیگر است. این شرکت ها دارای امتیاز 2 از 7 برای ایمنی بودند.

92. امن ترین شرکت هواپیمایی در جهان، Qantas است.93. ایرلاین هایی که بلیط ارزان هواپیما را می فروشند، متهم به این هستند که اگر شما بابت تعیین موقعیت صندلی خودتان هزینه اضافه تری پرداخت نکنید، به صورت عمدی تا جایی که بتوانند شما را از همسفران خودتان در صندلی های دورتری می نشانند. ایرلاینی که همه انگشت اتهامات به سمتش رفته است، Ryanair است.

94. فقط 25 درصد از مسافران فرست کلاس در واقع این بهای بلیط هواپیما خودشان را پرداخت می کنند. بقیه یا از کارکنان آژانس هواپیمایی یا آژانس مسافرتی هستند، یا از مسافران بخش اکونومی که به این قسمت آورده می شوند و یا کسانی که در باشگاه مشتریان ایرلاین هستند و از مزایای این باشگاه استفاده می کنند.

95. هوا در کابین تنها 12 درصد رطوبت دارد و باعث شده هوای داخل کابین از هوای بیابان هم خشک تر باشد.

96. مسافران با چمدان هایشان تنها 10% از کل وزن هواپیما را تشکیل می دهند. بیشتر وزن به سوخت هواپیما تعلق دارد.

97. سال 2017 امن ترین سال پرواز خارجی و پرواز داخلی نام گرفت. چرا که هیچ مرگ و میری در اثر سانحه هوایی گزارش نشد.

98. بین 5 نفر آدم، 4 نفر آنها به نوعی از پرواز ترس دارند.

ما یک هواپیما برای سوار شدن داریم! اطلاعات زیادی – مرتبط یا غیر مرتبط – در رابطه با این فرم عجیب و غریب حمل و نقل وجود دارد. این اطلاعات مطمئنا به مسافران کمک می کند تا بدانند که چرا خدمه به آنها می گوید که کاری انجام دهند و بر آن اصرار می کنند.


شنبه 21 اردیبهشت 1398 - 11:12
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.