چرا کاور هواپیما موقع نشست و برخاست باید بسته باشد؟
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
چرا کاور هواپیما موقع نشست و برخاست باید بسته باشد؟
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلیعجایب گردشگری چرا کاور هواپیما موقع نشست و برخاست باید بسته باشد؟

درود هم میهنان گرامی، با عرض ادب و احترام به اطلاع میرسانیم تلاش اعضای اين انجمن در راستای گسترش ورزش در جامعه و تقویت فرهنگ گردشگری در کشور عزیزمان ایران میباشد و بدينوسيله از تمام منابع، سایت ها، وبلاگ ها، اشخاص حقيقی و حقوقی كه موضوعات و مطالب شان توسط اعضا منتشر میگردد سپاسگذاریم.
تعداد بازدید : 270
نویسنده پیام
zahrabb آفلاین


ارسال‌ها : 136
عضويت : 5 /4 /1395
تشکر ها: 49
تشکر شده : 8
چرا کاور هواپیما موقع نشست و برخاست باید بسته باشد؟
یکی از صندلی هایی که هنگام خرید بلیط هواپیما همواره مورد توجه مسافران بوده است، صندلی کناری پنجره ی هواپیما می باشد. بسیاری از مسافران خمیشه ترجیح می دهند که در پزوازهای داخلی و خارجی خود صندلی کناری پنجره ی هواپیما را انتخاب کنند. بدین منظور می توانند از منظره ی زیبای بیرون در تمام مدت پرولز لذت ببرند. بر روی همین پنجره کرکره ای وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد. به عنوان مثال گاهی اوقات نور بسیار شدید بوده و باید کرکره را پایین آورد.
قانونی که درخصوص با کرکره ی پنجره می باشد برای مسافران بسیار عجیب است اما هر چیزی بی شک دلیلی دارد. هنگامی که هواپیما قصد بلند شدن دارد و یا مواقعی که می خواهد فرود بیاید، حتما از مهمانداران شنیده اید که می گویند کرکره ی پنجره را بالا بیاورید. در این مواقع حتی با وجود نور شدید نیز مسافران موظف به بالا بردن کرکره می باشند. مقصود از این کار چه می تواند باشد؟ در این مقاله با سام سیر باشید تا به بررسی این موضوع به طور گسترده تری بپردازیم.
سفرهای هواپیمایی قوانین بسیاری دارند که این قوانین از خرید بلیط هواپیما آغاز می شود و تا پس از آن نیز ادامه دارد. بسیاری از مسافران با تمام قوانین آشنایی ندارند و این موضوع باعث شگفتی آن ها می شود. برای مثال هنگامی که از گیت عبور می کنیم باید کفش ها و کمربندهای خود را دربیاوریم اما چرا؟ یا قانونی که ما را از بردن مایعات به داخل هواپیما منع می کند... شاید با تود بگویید که این سخت گیری ها بیهوده است اما درواقعیت اینگونه نمی باشد. تمام این تدابیر برای امنیت بیشتر مسافران اتخاذ شده است.
همانگونه که گفته شد مسافران با این قوانین از لحظه ی خرید بلیط هواپیما روبه رو شده و تا پایان سفر خود ادامه می یابد. در ظاهر ما تنها متوجه سخت گیری های بی مورد می شویم اما در حقیقت دلایل امنیتی بسیاری در پشت این سخت گیری ها نهفته است. یکی از دلایل بالا بودن کرکره ی پنجره به هنگام بلند شدن و نشستن هواپیما می باشد.
بسیاری از حادثه هایی که در سفرهای هوایی رخ می دهد مربوط به زمان برخاستن و نشستن هواپیما است. به منظور حفظ تدابیر امنیتی روش های بسیاری به کار گرفته شده است. مهمانداران هواپیما دوره های مخصوصی را جهت یادگیری این مسائل گذرانده اند و در تمام طول پرواز به مسافران کمک خواهند کرد. هنگامی که شرایط اورژانسی پیش می آید باید مهمانداران در زمانی کمتر از نود ثانیه مسافران را از هواپیما خارج کنند.
یکی از دلایلی که از مسافران درخواست می شود در این دو لحظه ی حساس کرکره ی خود را بالا بیاورند، آگاهی از شرایط اورژانسی است. با سریع فهمیدن این موضوع امن ترین راه نجات برای مسافران درنظر گرفته خواهد شد. بدین صورت زمانی که کرکره ی هواپیما بالا است، درصورتی که اتفاقی پیش آید هم مسافرین و هم مهمانداران به سرعت متوجه آن خواهند شد. یکی از دلایل دیگر عادت کردن چشمان مسافران به نور طبیعی است. اگر مورد اورژلنسی پیش آید چشم آن ها به نور بیرون عادت کرده و هنگام خروج اضطراری به این قضیه عادت خواهند داشت.
در خرید بلیط خارجی هواپیما از سام سیر می توانید اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید. یکی دیگر از دلیل هایی که باید هنگام نشست و برخاست هواپیما کرکره بالا باشد این است که موقعیت هواپیما در این لحظه به طور کامل نمایان است. برای مثال باند هواپیما و بدنه ی بیرونی هواپیما را در این دو لحظه مشاهده کنند تا در زمان وقوع حادثه سریعا دست به کار شوند. موارد بسیاری گزارش شده است که مسافران در با مشاهده ی دود یا آتش سوزی به مهمانداران اطلاع داده اند و از وقوع یک حادثه جلوگیری کرده اند.
همانطور که می بینید همیشه قوانین حرف اول را می زند حتی در خرید بلیط ارزان هواپیما... مسافران همه برای حفظ امنیت خود مجبور به پیروی از قوانین هستند. یکی دیگر از دلایلی که باید کرکره بالا باشد هوشیار بودن مسافران است. در طول پرواز می توانید خوابی راحت داشته باشید اما در این مواقع حسای باید بیدار و هوشیار باشید.
اگر قصد خرید بلیط هواپیما را دارید می توانید از سایت ما دیدن کنید...

شنبه 23 شهریور 1398 - 10:14
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.