رویه و مقررات صدور بلیط هواپیما
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
رویه و مقررات صدور بلیط هواپیما
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلیعجایب گردشگری رویه و مقررات صدور بلیط هواپیما

درود هم میهنان گرامی، با عرض ادب و احترام به اطلاع میرسانیم تلاش اعضای اين انجمن در راستای گسترش ورزش در جامعه و تقویت فرهنگ گردشگری در کشور عزیزمان ایران میباشد و بدينوسيله از تمام منابع، سایت ها، وبلاگ ها، اشخاص حقيقی و حقوقی كه موضوعات و مطالب شان توسط اعضا منتشر میگردد سپاسگذاریم.
تعداد بازدید : 289
نویسنده پیام
zahrabb آفلاین


ارسال‌ها : 136
عضويت : 5 /4 /1395
تشکر ها: 49
تشکر شده : 8
رویه و مقررات صدور بلیط هواپیما


قوانین عمومی
مسافران هواپیما به سه دسته تقسیم می شوند: دسته ی 1 بزرگسالان (افرادی که بالای 12 سال هستند)، دسته ی 2 خردسالان (افرادی که بین 2 تا 12 سال سن دارند) ، دسته ی 3 نوزادان ( افراد زیر 2 سال). علاوه بر اینکه بر اساس سن دسته بندی می شوند بر اساس شرایط خاص نیز دسته بندی می شوند این گروه ها عبارتند از: افرادی که به خدمات خاص احتیاج دارند (بیماران، معلولین، کودکان بی همراه و...) ومسافرانی که درخواست های به خصوصی دارند مثل غذای خاصی که در صورت وجود شرایط در پرواز های طولانی ارائه می شود. تمامی این دسته ها بایستی قبل از خرید بلیط هواپیما اطلاعات مربوزه را کامل پر کنند.

بلیط خردسال و نوزاد: برای مسافران خردسال و نوزاد هم بعد از خرید بلیط هواپیما باید بلیط صادر شود، هزینه خرید بلیط هواپیما برای خردسالان در پرواز داخلی 50% و در پرواز خارچی 75%، هزینه خرید بلیط هواپیما برای بزرگسالان طبق شرایط خودش محاسبه می شود، هزینه خرید بلیط هواپیما برای نوزادان 10% بلیط بزرگسالان است.
نکته: بعد از شناور سازی نرخ فروش بلیط داخلی یا خارجی هواپیما در 25 خرداد 1393، هزینه خرید بلیط هواپیما برای خردسالان در برخی ایرلاین ها 75% قیمت بلیط بزرگسال محاسبه می شود.
مسافری که به همراه خود دو نوزاد دارد نمی تواند براساس قوانین و ایمنی سفر به تنهایی همراه با دو نوزاد سفر کند، مگر اینکه یکی از نوزاد ها توانایی نشستن بر روی صندلی را داشته باشد چون از نظر ایمنی یک نفر نمی تواند دو نوازد را در آغوش بگیرد. بنابراین هزینه خرید بلیط هواپیما برای نوزادی که قرار است روی صندلی بشیند 50% محاسبه می شود.
مفقود شدن بلیط: مفقود شدن بلیط های کاغذی شرایط دارد، آسان ترین راه به منظورسفر کردن در همچین شرایطی رفتن به ایستگاه شرکت هواپیمایی که خرید بلیط هواپیما از آنجا صورت گرفته و اعلام سفر شما در فرودگاه مبدا است. در این شرایط بلیط جدید با توضیحاتی درباره ی مفقودی به منظور سفر شما صادر می شود و باید یک بار دیگر هزینه خرید بلیط هواپیما را به صورت یکجا پرداخت کنید و پس از اینکه به شهر مقصد رسیدید با مراجعه به دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی می توانید بهای پرداختی را دریافت کنید. در باره ی بلیط های الکترونیکی در صورت مفقود شدن این چنین نیست و شما این امکان را دارید بدون اینکه پرینت بلیط هواپیما را داشته باشید و تنها با ارایه کارت ملی یا شناسنامه و کد رزرو بلیط هواپیما را دریافت کنید.

تاخیر یا لغو پرواز: در زمانی که پرواز به وسیله ی شرکت هواپیمایی بخاطر هر چیزی لغو شود و یا با تاخیربیشتر از دو ساعت همراه باشد، شخص می تواند با مراجعه به دفتر موجود در فرودگاه و اعلام شرایط به وجود آمده، سفر خود را کنسل کند و همه ی هزینه خرید بلیط هواپیما داخلی یا خارجی را دریافت کند ولی اگر از قبل مسافررا از تاخیر پرواز از طریق تماس توسط شرکت هواپیمایی یا ایرلاین ها مطلع کرده باشند؛ شخص اجازه کنسل کردن بلیط هواپیما و دریافت مبالغ پرداخت شده را ندارد.

صندلی اضافه: چنانچه مسافری قصد داشته باشد کالای سنگین،بزرگ، حساس و ارزشمندی را با خود به داخل هواپیما بیاورد (اشیای تزیینی گرانبها، آلات موسیقی حساس و ...) با پرداخت هزینه خرید بلیط هواپیما که با نرخ بزرگسال محاسبه می شود، امکان پذیر است. ناگفته نماند که نباید حجم کالا بیش از حد بزرگ باشد و به آسانی روی صندلی جا شود. خرید بلیط هواپیما ی دوم برای افرادی از جسه ی بزرگ برخوردارند نیزامکان پذیر است.

شنبه 23 شهریور 1398 - 10:30
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.